Sekcja zielonogórska istnieje od 2000 roku. Od początku swojej działalności związana jest z zaprzyjaźnionym Gimnazjum nr 5 z Zielonej Górze (Obecnie Zespół Szkół Specjalnych nr. 1). Zajęcia prowadzi dyplomowany trener karate I klasy, pięciokrotny mistrz Polski, trener mistrzów Polski i Europy  Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 DAN.

Treningi prowadzone są dwutorowo: Oyama Karate i Thai-Kick-Boxing.

Klub jest także widoczny w mieście przez swoje bardzo widowiskowe pokazy. Najlepszym przykładem są pokazy na finałach WOŚP oraz zdobycie II miejsca w 2008 roku na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Walki w Warszawie. Na początku listopada ('09) w USA zawodnik zielonogórskiego klubu Tomasz Krysiak został wicemistrzem Świata.

Do wyróżniających się karateków i thaikickbokserów zielonogórskiego Oyama Karate należą także: Artur Zelisko, Jakub Król, Łukasz Bazylewicz, Piotr Poniedziałek, Maciej Kudła, Ewelina Uss, Anna Szul, Karolina Pardej, Paweł Brunin, Paweł Mikołajewski. 

Sekcja zielonogórska to nie tylko trening. Często spotykamy się w zaprzyjaźnionych lokalach, aby porozmawiać o świecie sztuk walki, obejrzeć materiał na video lub po prostu pobyć z sobą.

Od początku swojej działalności klub bardzo ściśle współpracuje z Brazylijskim Ju Jitsu, gdzie trenerem jest sensej Piotr Firlej.  Zawodnicy obu klubów mają możliwość doskonalenia się w każdej z tych sztuk walki, wyjeżdżają na wspólne letnie obozy i jesienne zgrupowania w góry.

Wspólne wyjazdy Zielonej Góry, Lubska, Jasienia i Nowogrodu Bobrzańskiego cementują przyjaźnie i zadają kłam powszechnej opinii o zwalczaniu się sztuk walki.

Zapraszamy na treningi w środy i piątki na godz. 18:15 w Zespole Szkół Specjalnych nr 1, ul. Piastowska 9.


Poniżej kilka fotek z treningu:)