Twórcą naszego stylu jest Mistrz Shigeru Oyama, 10 DAN. Mistrz Oyama stworzył styl oparty na japońskiej tradycji karate wykorzystując nowoczesne badania i metody treningowe. Cechą wyróżniającą Oyama Karate spośród innych szkół walki jest duża skuteczność w samoobronie. Karatecy praktykują także ćwiczenia z użyciem starych japońskich broni, jak Tonfa i długi kij (Bo).

Shigeru Oyama odrzucił doktrynę walki wzięta z Goyu-ryu i Kyokushin, wprowadzając szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Takiej filozofii walki podporządkował cały system szkolenia. Zmienił niektóre bloki, uderzenia oraz formy, rozwinął pracę nóg i położył duży nacisk na rotacyjną pracę ciała.

Dzięki unikalnym metodom treningowym Oyama Karate oraz szybkim postępom ćwiczących, sale są pełne dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn. Dziewczęta i kobiety trenujące ze swoimi nabywają pewności siebie i zdobywają wysokie stopnie KYU i DAN. Oyama Karate posiada także sprawdzone i bezpieczne metody zajęć z najmłodszymi. Są one dostosowane do ich możliwości psycho-fizycznych. Trening uczy praktykujących Oyama Karate samodyscypliny, poszanowania starszych, a przede wszystkim wiary w siebie, przez co stają się oni odporniejsi na wszelkie przeciwności losu i nie szukają ukojenia w alkoholu czy narkotykach.

Cztery razy do roku odbywają się egzaminy na stopnie kyu, potwierdzane oficjalnymi dyplomami. Głównym egzaminatorem i szefem Polskiego Stowarzyszenia Oyama Karate jest Hanshi Jan Dyduch 8 DAN.

Oprócz Oyama Karate prowadzimy także zajęcia dla tych, których interesuje tylko czysta walka w formie THAI-KICK-BOXING, czyli KARATE FULL CONTACT.

Nasze treningi uatrakcyjniamy możliwością ćwiczenia filipińskiej sztuki walki jaką jest COMBAT KALAKI. Chętnie jednoczymy się z tym systemem walki, bo poprzez naukę prowadzenia walki wielopoziomowej przy użyciu technik uderzeniowych, ręką, nogą, stosując chwyty, dźwignie, rzuty, po walkę w parterze oraz prowadzenie walki przy użyciu jednego lub dwóch kijów i noża jest on znakomitą alternatywą dla innych sztuk walki.

We wszystkich tych systemach samoobrony i walki posiadamy Certyfikaty Instruktorskie poświadczone przez dane Stowarzyszenia i UKFiS.

Nasi karatecy reprezentują bardzo wysoki poziom, co jest odzwierciedleniem ich wysokich stopni (pasów) uczniowskich i mistrzowskich.

Poszczególne Kluby prowadzą także skuteczne szkolenia służb mundurowych tj. policji, wojska, ochroniarzy - w zakresie obezwładniania, obrony posługiwania się różnorodną bronią i działania różnych warunkach w zależności od potrzeb zainteresowanych.

Klub to wspaniali ludzie, którzy wspólnie obchodzą swoje urodziny oraz świętują sukcesy sportowe, szkoleniowe i życiowe.

Jeśli chcesz:

  • Poznać nowoczesny i realny styl walki i samoobrony.
  • Doskonalić się i osiągnąć mistrzostwo w karate, thai-kick-boxingu oraz w combat kalaki.
  • Nauczyć się władania bronią - TONFA, KIJ - długi lub krótki, jeden lub dwa.
  • Rozsądnie wykorzystać wolny czas.
  • Stać się szybkim, silnym i opanowanym.
  • Brać udział w zawodach i obozach sportowych w kraju i za granicą.
  • Poznać nowych znajomych w kraju i za granicą.
TRENUJ Z NAMI !!!