Sekcja w Nowogrodzie Bobrzańskim Lubskiego Klubu Sportowego Karate "Oyama" istnieje od lutego 1998 roku. Założycielem sekcji oraz pierwszym trenerem był Sensei Zbigniew Tomiałowicz 3 Dan. Obecnie treningi odbywają się w Szkole Podstawowej przy ul. Marcinkowskiego pod czujnym okiem Sensei Tomasza Częścik 1 Dan, który przejął zwierzchnictwo po Sempai Rafale Krzywokulskim 2 Kyu.

Zawsze możemy liczyć na Dyrekcję oraz innych pracowników tej Szkoły. Służą oni pomocą i radą. Przy okazji organizowanego w grudniu 2006 roku przez nas turnieju, dyrektor Lech Pawlisiak, otrzymał przyznawany przez Zarząd LKS Karate "Oyama" tytuł "Przyjaciela Oyama Karate". Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie, kierowane do osób w ogromnej mierze zasłużonych na rzecz Klubu.

W zajęciach sekcji biorą udział głównie uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjalnej. Wybitnymi członkami, dzięki którym sekcja utrzymuje sie na wysokim poziomie szkoleniowym są: Gracjan Zagroba, Wojciech Wieczyński, Ryszard Wałach, Rafał Bogacz, Jakub Kuczak, Julia Chabraszewska oraz Klaudia Kulczycka. Są to adepci, którzy biorą udział w różnego rodzaju mistrzostwach, gdzie zdobywają miejsca medalowe. Sekcja była organizatorem dwóch turniei o randze mistrzowskiej. A największym jej sukcesem jest Drużynowe II miejsce w IX Mistrzostwach Województwa w Karate "Oyama" w 2004 roku. Szczególnie z tego się cieszymy, ponieważ pokonaliśmy drużynę z Lubska - niepokonaną od szeregu lat. Co roku uczestniczymy w Letnim Obozie nad morzem, na którym odpoczywają i trenują adepci sztuk walki całego LKS. Poprzez zabawę i naukę integrujemy się i nawiązujemy znajomości oraz przyjaźnie. To nie jest wszystko jeżeli chodzi o wspólne spędzanie czasu wolnego, bo jeździmy na biwaki, ogniska, krytą pływalnię; w ten sposób też rozpoczynamy i kończymy rok szkoleniowy. Bierzemy udział w obchodach "Dnia Dziecka", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nowogrodzie Bobrzańskim, gdzie pokazujemy nasze umiejętności. Zapraszamy na treningi od września: dzieci, młodzież i dorosłych. Osu!!!

Treningi odbywają się we wtorki oraz czwartki o godzinie 18:00.
   Trener: Sensei Tomasz Częścik 1 DAN
   Telefon: 793 163 506