Dnia 28.12.2010 w kawiarni Wenus odbyła się impreza Oyama Karate podsumowująca rok 2010. Tak jak już było wcześniej wspominane na imprezie tej zostały ogłoszone wyniki Najlepszego Wojownika Roku 2010.

 

W klasyfikacji tej biorą udział osoby, które tworzą życie klubu. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o starty w turniejach, ale także o wszelką pomoc przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń, udział w pokazach, sędziowanie turniejów czyli wszelkie dobro jakie klub ma z danej osoby. Tegoroczna klasyfikacja jest trzecią z rzędu tego typu nagrodą wyłaniającą i premiującą osoby najbardziej zaangażowane. A oto na co każdy z niecierpliwością do samego końca czekał -  wyniki:

 

I miejsce: Mateusz "Łandzior" Łanda Najlepszy Wojownik Roku 2010

II miejsce: Radosław "Bandzior" Bandziak

III miejsce: Tomasz "Czesiu" Częścik

IV miejsce: Dawid "Cyborg" Gerstel

V miejsce: Wojtek "Wojtas" Kaczan

Z mojej strony chciałbym pogratulować całej czołówce a w szczególności Sempaiowi Mateuszowi za historyczny wyczyn. Dołączył on do grona dwóch zwycięzców z poprzednich lat czyli Senseia Tomka Częścika (tytuł Wojownika Roku 2008) oraz Sempaia Radosława Bandziaka (Wojownik Roku 2009).

Sempai Mateusz swoim zaangażowaniem przyczynił się do rozwoju klubu, startował i godnie prezentował lubski klub na turniejach w Polsce i Niemczech, pomagał w remoncie oraz tworzeniu naszej wspólnej salki (naszego dojo), poprzez pomysły, pomoc, dobre poczucie humoru mocno wpłynął na tworzenie atmosfery obozu w Dąbkowicach na której został uznany i odznaczony mianem Najlepszego Obozowicza, a sam obóz przez wszystkich uznanym za najlepszy obóz w historii klubu. Jeszcze raz gratulacje a teraz pora brać się do pracy bo nadszedł nowy rok a dużo jest jeszcze do zrobienia. Ale znając Sempaia Mateusza wiem, że będzie ciężko pracował.

Sempai Radosław zajmując drugie miejsce udowodnił, że trzyma bardzo wysoką formę po zeszłorocznym zwycięstwie i nie spoczął na laurach. Obecnie studiuje we Wrocławiu i ma utrudnione zadanie pełnego uczestnictwa w życiu klubu, ale kiedy tylko może przyjeżdża, dzwoni, pisze wspiera nas wszystkich jak tylko może za co składam wielkie OSU! Godnie również prezentuje nasz klub na turniejach walkowych jak i kata zdobywając bardzo wysokie miejsca.

Sensei Tomasz człowiek na którego zawsze można liczyć. W tym roku zdał egzamin mistrzowski na 1 DAN (czarny pas). Nie dość, że jako instruktor prowadzi treningi w Nowogrodzie Bobrzańskim, pomaga w organizacji i tworzeniu naszego dojo, bierze udział w każdych pokazach to i znakomicie spisuje się na najbardziej prestiżowych turniejach rozsławiając nasz klub! Przykład Oyama Top w Kozienicach. Senseiowi również zawdzięczamy doskonale rozbudowaną galerię zdjęć na stronie www.

Sempai Dawid znakomity zawodnik, znakomity człowiek. Tym co mówili, że traci formę bo nie wygrywa tylko zajmuje drugie miejsca udowodnił, że są w błędzie wygrywając na turnieju cztery walki i zostając uznanym Najlepszych Zawodnikiem Pucharu Polski w Łaksu. Dodatkowo bierze udział w pokazach chociaż podobnie jak Sempai Radosław ma utrudnione zadanie ponieważ przeprowadził się do Zielonej Góry.

Sempai Wojtek mimo tylko trzech lat treningów już wpisuje się w historię klubu zdobywając bardzo wysokie miejsca na turniejach ogólnopolskich. Jest również uczestnikiem grupy pokazowej do której dostarcza wiele ciekawych pomysłów. Pomaga w organizacji turniejów, urządzaniu salki, tworzeniu strony internetowej. Jest autorem filmu promującego naszą grupę pokazową.

Jeszcze raz wszystkim OSU i pora brać się dalej do pracy, ciężkiej pracy ale należy pamiętać: "W sztukach walki nagrody za pewne i wdzięczne serce są naprawdę obfite"