Sekcja w Jasieniu powstała w 2006 roku, od początku jej istnienia prężnie rozwija ją sesnei Marek Błaszków 3 Dan. Sensei Marek od podstaw pokazuje jak wytrenować przyszłych mistrzów, mianowicie adepci karate z Jasienia to młodzi zawodnicy w wielu przypadkach chodzący jeszcze do Przedszkola! Maluchy trenują bardzo wytrwale dążąc do perfekcji a sensei czujnym okiem i twardą ręką prowadzi zawodników. W przyszłości będą to napewno zawodnicy wielkiej klasy.

Od początku istnienia klubu reprezentaci Jasienia zdobyli już wiele medali startując m.in w międzynarodowych mistrzostwach w kata bijąc zawodników z Niemiec. W pierwszych Mistrzostwach Województwa Kumite Dzieci, które odbyły się w Jasieniu 15 grudnia 2012 roku zawodnicy z sekcji Jasień zdobyli sześć medali:
- dwa złote: Gracjan Wojciechowski oraz Bartek Tymofiejew
- dwa srebrne: Wiktoria Błaszków oraz Seweryn Jutkiewicz
- dwa brązowe: Emil Rapacz oraz Olaf Stackiewicz.
Karatecy z Jasienia biorą również udział w wielu pokazach m.in na otwarciu Orlika przy jasieńskiej podstawówce.

Od 2010 roku liderami sekcji są:
- Emil Rapacz
- Wiktoria Błaszków
- Gracjan Wojciechowski
- Bartek Tymofiejew
- Seweryn Jutkiewicz
- Olaf Stackiewicz
- Alicja Rosiek - najmłodsza 7-letnia karateczka, kóra dwukrotnie stawała na najwyższym podium polsko-niemieckiego turnieju w kata.

Nie moża również zapomnieć o karatekach, którzy tworzyli sekcję jasieńską ale z różnych przyczyn zaprzestali treningów: Norbert Jakubiak, Michał Lodwich, Gracjan Nowak, Gabriel Binek są to zawodnicy zdobywający laury na wielu zawodach w kata.

Oyama Karate to nie tylko treningi i turnieje ale także wspólne wyjazdy, imprezy, obozy, pokazy, biwaki i wiele, wiele innych form aktywnośći. W wydarzeniach tych uczestniczą nie tylko karatecy ale także ich rodzice. Wielu z nich przekonało się już między innymi na biwaku w Nowińcu czy też na imprezie podsumowującej rok 2012 w kawiarni Wenus, że warto bawić się i wspólnie spędzać czas z Oyama Karate!.

Zajęcia prowadzone są w Szkole Podstawowej w Jasieniu we wtorki i czwartki o godzinie 17.00

Trener Sensei Marek Błaszków 3 DAN
Telefon: 697 076 979