W Lublińcu odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate. W mistrzostwach wystartowało około 300 zawodników z klubów całej Polski, w tym także przedstawiciele Kyokushin Matsushima i Kyokushin Tezuka Group.W czasie ceremonii otwarcia, grupa pokazowa Oyama Karate Lubuskiego Centrum Oyama Karate z Lubska (Mateusz Łanda, Łukasz Bazylewicz, Tomasz Częścik, Radosław Bandziak, Bartosz Rzepkowski, Wojciech Kaczan i Andrzej Tomiałowicz zaprezentowała dynamiczny pokaz z muzyką i efektami świetlnymi. Pokaz na imprezie tej rangi to ogromne wyróżnienie dla kunsztu naszej grupy pokazowej. Puchar Polski OYAMA TOP w Knockdown, czyli tzw. „Królewskiej konkurencji” odbył się z udziałem utytułowanych zawodników Oyama Karate. Jak zawsze, rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, stała na wysokim poziomie sportowym. Najbardziej porywające były pojedynki seniorów w kategorii średniej (do 80 kg). Także w tej kategorii po bardzo twardych walkach reprezentant Lubska Radosław Bandziak zdobył wicemistrzostwo Polski. W finale po dwóch dogrywkach musiał uznać wyższość brązowego medalisty ostatnich mistrzostw Europy. W drodze do finału Radosław Bandziak stoczył cztery zwycięskie walki.

Bardzo dobrze spisywał się także inny reprezentant Lubska, sensei Tomasz Częścik. Bardzo dynamicznie rozpoczął swoją walkę lecz w pewnej chwili został sfaulowany przez swojego przeciwnika. W regulaminowym czasie podjął walkę ale niestety odniesione obrażenia nie pozwoliły mu już uzyskać wyraźnej przewagi nad przeciwnikiem.

Dwaj sensei z Lubska na tych zawodach pełnili funkcję sędziego. Był to sensei Marek Błaszków 3 dan i Zbigniew Tomiałowicz 3 dan.

Klub bardzo dziękuję za okazałą pomoc w organizacji wyjazdu reprezentacji na Puchar Polski panu Tomaszowi Apanowiczowi, lubskiej Firmie Calesa Sp. z o.o. oraz kostrzyńskiej firmie „Młyn Julia”.