wojownik

Minął kolejny rok. Dla Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama? był to rok znakomity pod względem sportu, organizacji i działalności. W lubskim lokalu ?Wenus? w bardzo uroczystej oprawie i gronie ponad 70-ciu osób z Lubska, Zielonej Góry, Żar, Cottbus i Nowogrodu Bobrzańskiego nastąpiło podsumowanie minionego roku. Jako goście nie zawiedli również rodzice naszych karateków, jak i przyjaciele klubu nie trenujący na co dzień w naszych sekcjach, za co organizatorzy bardzo serdecznie im dziękują.

 

 Zawodnicy LKSK ?Oyama? zdobyli na różnego rodzaju turniejach w sumie 104 medale. W tym wicemistrzostwo Świata w USA (Tomasz Krysiak - walki), trzy mistrzostwa Europy (Tomasz Krysiak, Gerstel Dawid - walki, Bandziak Radosław - kata), brązowy medal w pucharze Europy (Bandziak Radosław ? kata) oraz siedem medali w mistrzostwach Polski.

Pięciu klubowych sensei obchodziło swoje jubileusze studiowania sztuk walki. Marek Błaszków 30 ? lecie, Andrzej Tomiałowicz 25-lecie, Zbigniew Tomiałowicz 20-lecie, Tomasz Częścik i Tomasz Krysiak 15-lecie. Kolejna para, która poznała się na treningach Paulina i Grzegorz Nowak wzięli ślub. Również karateka Dariusz Wojnarowski poślubił w tym roku Annę Anufrowicz. Na obu ślubach była oczywiście liczna delegacja karateków w swoich treningowych strojach. Klub zorganizował w dwóch turnusach XVII międzynarodowy letni obóz, w którym oprócz Polaków uczestniczyli Niemcy i Ukraińcy. Nasz grupa pokazowa wystąpiła 19 razy w całej Polsce i Niemczech. Została także uznana najlepszą grupą pokazową Oyama Karate. Zorganizowano cztery duże turnieje karate, w których oprócz zawodników z Polski startowali także zawodnicy niemieccy. Klub zorganizował i przeprowadził także z okazji Dni Lubska po raz czwarty turniej ulicznej koszykówki oraz był współorganizatorem II Lubskiego Maratonu. Na wielką pochwałę w tym roku zasłużyli rodzice naszych karateków, którzy bardzo mocno zaangażowali się w życie i działalność klubu. Pokazali, że Zarząd klubu zawsze może na nich liczyć. Klub uruchomił dwie kolejne sekcje. Dumą klubu została sekcja na której odbywają się zajęcia z różnych sztuk walki i skierowane są one tylko do osób dorosłych i dojrzałych. Grupa zaczynała skromnie ale swoim wielkim sercem zaskoczyła prowadzących zajęcia i obecnie ta grupa wciąż się rozwija tak pod względem liczebności jak i poziomu wytrenowania. Drugą sekcją jest grupa paintball`a, do której należą również osoby nie trenujące sztuk walki. Grupa działa na terenie Lubska i Zielonej Góry.

Na uroczystości wręczono wiele podziękować i nagród. Specjalne podziękowania za kolejny rok wspaniałej współpracy otrzymali: Doitsu Budo Kwai z Cottbus kierowany przez Christine Herold i Carstena Augstena, Brazylijskie Ju Jitsu Gold Team z Zielonej Góry na czele z Piotrem Firlejem i Żarski Klub Sportów Walki gdzie szefem jest Dawid Polok. Szef klubu Andrzej Tomiałowicz nagrodził również świetnie pracujących klubowych instruktorów sensei Zbigniewa Tomiałowicza i jego asystentów Tomasza Częścika, Mateusza Łandę i Radosława Bandziaka ? Lubsko, sensei Marka Błaszków ? Jasień oraz sempai Rafała Krzywokulskiego ? Nowogród Bobrzański. Wielkie podziękowania za pracę otrzymali także asystenci sensei Andrzeja Tomiałowicza, Artur Zelisko, Piotr Poniedziałek, Łukasz Bazylewicz i Kuba Król ? Zielona Góra. Specjalne wyróżnienie otrzymał Tomasz Krysiak za największe osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie klubu na arenie światowej. Za profesjonalne i świetne prowadzenie klubowej strony internetowej wyróżnienie otrzymał także Piotr Kaczan. Była to także okazja do podsumowania drugiego plebiscytu na Najlepszego Wojownika Roku. W czasie całego roku wszyscy zawodnicy klubu z czterech miast (Lubska, Zielonej Góry, Nowogrodu Bobrzańskiego i Jasienia) otrzymują punkty za uczestnictwo w zawodach i zaangażowanie się w życie i działalność klubu. Punkty przyznawane są przez wszystkich klubowych instruktorów. Najwyżej ocenione dziewczęta to Dagmara Słowińska i Kamila Łukasik. Czwarte miejsce zajął Mateusz Łanda, trzecie miejsce przypadło Dawidowi Gerstelowi, wicemistrzem plebiscytu został Tomasz Częścik a tytuł Wojownika Roku 2009 z sumą pkt. 336 otrzymał Radosław Bandziak. Wszyscy otrzymali oprawione dyplomy i cenne nagrody książkowe. Kolejnym punktem uroczystości była piosenka w rytmie hip hop`a napisana i zaśpiewana przez Radosława Bandziaka o naszym klubie i ludziach w nim trenujących pt. ?L.K.S.K.O?. Radek jak i wielu, wielu innych udowadnia, że nasi karatecy są jak średniowieczni samuraje ? mają wiele talentów i potrafią z nich korzystać. Ostatnim oficjalnym punktem uroczystości była projekcja filmu pt. ?Karateka karatekom 4?. Jest to specyficzna forma dokumentacji całego roku życia klubu jak również symboliczne podziękowanie wszystkim członkom jak i przyjaciołom klubu. Projekcja filmu jest zawsze bardzo oczekiwana przez wszystkich uczestników uroczystości po pierwsze ze względu na treść filmu która do ostatnich chwil jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy a po drugie ze względu na dużą dawkę wzruszenia, humoru i świetnej zabawy jaką w sobie zawiera. Twórca dokumentu Andrzej Tomiałowicz w tym roku szczególnie dziękuje współtwórcom filmu którymi byli, Arkadiusz Bereźnicki, Paweł Pala, Radosław Bandziak, Mateusz Łanda, Jasiński Adrian oraz wszyscy którzy wzięli udział w ?Obrazach i rozmowach rolowanych?.

A później przy muzyce DJ Robo Roberta Rogalika i świetnej obsłudze lokalu ?Wenus? bawiono się do wczesnych godzin rannych następnego dnia. Gdy się wszyscy rozchodzili zgodnie stwierdzili, że odczuwają wielki żal bo teraz muszą czekać cały rok na tak wielkie przeżycia. Puentą tej uroczystości niech będą słowa które na drugi dzień przysłał w sms`ie do mnie Mateusz Łanda: ?W tym roku z karatekami byłem na wielu różnych zawodach i imprezach i każda z osobna była wspaniała bo przeżyłem na niej z wspaniałe chwile. Ale jak zobaczyłem cały rok, wszystko złożone w jedno na filmie to ścisnęło mnie za gardło, film był świetny! Dzięki sensei za to! Cieszę się że trenuje z takimi ludźmi i w takim klubie, jestem dumny że jestem Karateką!?