W Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski OYAMA TOP oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w Semi-knockdown, W dwudniowym turnieju wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama karate i 3 klubów Kyokushin-Tezuka Group.

 

W uroczystej części zawodów, grupa Sensei Andrzeja Tomiałowicza 3 dan z Lubskiego Klubu Karate OYAMA wykonała efektowny pokaz z użyciem broni i technik samoobrony. Pokaz był tym bardzie trudny gdyż oprócz dwóch trenerów to pozostały skład grupy pokazowej tworzą zawodnicy, którzy byli już po kilku trudnych walkach eliminacyjnych. Po występie grupa odebrała z rąk organizatora Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Walki w Warszawie efektowny puchar.

Reprezentacja Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama? zdobyła w sumie 6 medali. Tomasz Krysiak i Tomasz Częścik w najtrudniejszym turnieju knockdown wywalczyli trzecie miejsca. W turnieju seniorów semi-knockdown trzecie miejsca zdobyli Mateusz Łanda i Łukasz Bazylewicz. Natomiast w zawodach juniorów wicemistrzami zostali Dawid Gerstel i Wojciech Kaczan, który w pięknym stylu zadebiutował w tak prestiżowej imprezie sportowej. Również bardzo dobry występ zanotował Tomasz Częścik, który po raz pierwszy wystartował w najtrudniejszej formule pełno kontaktowego karate (bez ochraniaczy i z tzw. ?kolanem? oraz kopnięciami frontalnymi na twarz). W tej konkurencji startowali mistrzowie Europy i Świata co nie przeszkodziło Tomkowi zdobyć brązowego medalu.

 

 

Grupa pokazowa