Reprezentacja L.K.S.K.O

17 października w Cottbus (Niemcy) odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Brandenburgii Oyama Karate, które zgromadziły ponad 80 zawodników i zawodniczek z Niemiec i z Polski. W zawodach oprócz zawodników reprezentujących Oyama Karate wystartowali także zawodnicy Kyokushinkai Karate z Berlina.

 

 Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama? zdobywając cztery mistrzostwa. Oprócz trzech doświadczonych już mistrzów czyli: Dawida Gerstela, Mateusza Łandy i Radosława Bandziaka, którzy po raz kolejny udowodnili, że należą już do ścisłej krajowej czołówki, tytuł mistrzowski w pięknym stylu wywalczył również rozpoczynający swoją karierę zawodniczą Wojciech Kaczan. Brązowy medal wywalczył Bartosz Rzepkowski. Przy Mateuszu Łandzie należy dodać, że w walce o złoty medal zwyciężył z zawodnikiem, który na swoim koncie ma tytuł mistrza Polski i Europy. Z sekcji Oyama Karate z Zielonej Góry bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Bazylewicz. Zajął ostatecznie piąte miejsce ale o wejście do finału przegrał z późniejszym zwycięzcą tej kategorii wagowej. Na pochwałę sędziego głównego zasłużyli swoją postawą dwaj sędziowie z Lubska, sensei Zbigniew Tomiałowicz i sempai Tomasz Częścik.

Organizatorem tych mistrzostw był Doitsu ? Budo Kwai e.V. z Cottbus z Christie Herold, Carstenem Augstenem oraz Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama? z Andrzejem Tomiałowiczem na czele. Sędzią głównym zawodów był shihan Józef Pietras. Oficjalnym tłumaczem polskiej ekipy była pani Żaneta Radzion.

Wyniki:

Juniorzy Kat. chłopcy ? 60 kg
1. Kaczan Wojciech Lubsko
3. Rzepkowski Bartosz Lubsko

Junior starszy Kat. mężczyźni ? 65 kg
1. Gerstel Dawid Lubsko

Kat. mężczyźni ? 70 kg
1. Bandziak Radosław Lubsko

Seniorzy Kat. mężczyźni ? 70 kg
1. Łanda Mateusz Lubsko
5. Bazylewicz Łukasz Zielona Góra

Kat. Mężczyźni ? 75 kg
5. Kaczan Piotr Lubsko Kat.

Mężczyźni +80 kg
5. Damian Michałek Jasień

Tak mawashi geri kopie Dawid "Cyborg" Gerstel