1 maja na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach odbyła się Gala Sportów Walki podczas której zbierano pieniądze na pomoc finansową Monice Skrzyńskiej chorej na cukrzyce. Na zaproszenie Żarskiego Klubu Sportów Walki w imprezie wzięły udział kluby z całego województwa reprezentujące różne style sportów walki.

Licznie przybywająca widownia dopingowała zmagania na macie m.in. zielonogórskich i sulechowskich zawodników brazylijskiego jiu-jitsu na czele z Sensei Piotrem Firlejem. Kolejnym punktem Gali były dwa Wielkie Show różnych styli Karate. Jako pierwsi zaprezentowali się wychowankowie Sensei Andrzeja Tomiałowicza z klubów z Lubska, Zielonej Góry i Nowogrodu Bobrz. z wesołym, szybkim pokazem Oyama Karate. Następnie można było zobaczyć Klub Kontra Sensei Sebastiana Końcowika z Łęknicy i Żar i najmłodszych uczniów w energetycznym show Karate Tradycyjnego. Kulminacyjnym momentem Gali były walki w Formule K-1 i Karate pełno kontaktowym. Najliczniejszą grupą byli tu gospodarze Żarski Klub Sportów Walki z sekcji Muay Thai. Z pięciu zawodników reprezentujących ŻKSW, trzech stawało na podium jako zwycięzcy w K-1, a Marcin Kujda (ŻKSW) zgarnął wyróżnienie dla Najlepszego Fightera Gali. W formule K-1 swych zawodników oprócz żarskiego Muay Thai wystawili również: Malinowski Team Żagań, Lubski Klub Sportowy Karate Oyama (sekcja: Lubsko i Zielona Góra). Można było zobaczyć również mocną walkę pełno kontaktowego Karate zawodników LKSK Oyama. Dla pokazania piękna Boksu Tajskiego, zawodnicy ŻKSW zaprezentowali pokazową walkę nagrodzoną gromkimi brawami.

Jako Prezes ŻKSW uważam Galę za ogromny sukces na skalę wojewódzką, gdyż tylu zawodników z tak wielu styli sportów walki nie zdarza się zbyt często zobaczyć w jednym miejscu, a nam się to udało szczególnie, że na organizacje mieliśmy niecałe dwa tygodnie, ale dzięki pomocy zaprzyjaźnionych klubów i sponsorów udało się nam to. Oprócz wszystkich klubów, które wzięły udział w imprezie dziękuje bardzo: UKS Szaki Klub, ADB sklep zabawkowy, Złotnik ? Majdański, Adidas Żary, Street Art. Shop, Extrime Sklep i SP nr 3. Dzięki Wam mogliśmy to zrobić, mogliśmy pomóc i szykujcie się za rok bo na pewno to powtórzymy!!!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem Dawid Polok ? prezes, trener Żarskiego Klubu Sportów Walki.

Wyniki

Karate pełno kontaktowe:
  (zwycięzca) Tomasz Częścik LKSK Oyama ? Mateusz Łanda LKSK Oyama

K-1 Formula: 

1. Arkadiusz Markulak ŻKSW Muay Thai ? (zwycięzca) Zbigniew Sieniuć Malinowski Team,

2. Kamil Kobos ŻKSW Muay Thai ? (zwycięzca) Grzegorz Fabiańczyk LKSK Oyama,

3. (zwycięzca) Marcin Kujda ŻKSW Muay Thai ? Przemysław Wanzek ŻKSW Muay Thai,

4. Leszek Kowalik LKSK Oyama ? (zwycięzca) Grzegorz Kita Oyama Zielona Góra,

5. (zwycięzca) Marcin Kujda ŻKSW Muay Thai ? Patryk Stojecki ŻKSW Muay Thai,

6. Zbigniew Sieniuć Mailnowski Team ? (zwycięzca) Leszek Kowalik LKSK Oyama,

7. Patryk Stojecki ŻKSW Muay Thai ? (zwycięzca) Przemysław Wanzek ŻKSW Muay Thai.