W kwietniu we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata i Kobudo. W zawodach wystartowało ponad 240 zawodników z całego kraju. Brązowy medal w Kobudo (sztuka władania bronią) po bardzo dobrych występach wywalczył Radosław Bandziak reprezentujący Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?. W czasie turnieju uległ tylko dwukrotnemu mistrzowi Polski.

W czasie mistrzostw dwa kluby promowały nową konkurencję sportową dla dzieci ? walki reżyserowane. Lubskie dzieci Agnieszka Jędrzejewska i Andrzej Błondek miały zaszczyt zaprezentować jako pierwsze w Polsce taką konkurencję. Wielkie brawa, które otrzymali po pokazie były najlepszymi wyrazami uznania. Bezpośrednio do tego pokazu Agnieszkę i Andrzeja przygotowywali sempai Mateusz Łanda i sensei Andrzej Tomiałowicz.

Mistrzostwa były także okazją do jeszcze trzech wyróżnień Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama?. W dorocznym ogólnopolskim rankingu najlepszych sportowców Oyama Karate w kat. juniorów wyróżnienie otrzymał Dawid Gersterl, a w kategorii seniorów Tomasz Krysiak. Natomiast Nagrodę Główną w kategorii promowanie Oyama Karate w kraju i za granicą otrzymała grypa pokazowa Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama? pod kierownictwem sensei Andrzeja Tomiałowicza.