Po raz kolejny młodzi żaranie organizują zbiórkę pieniędzy dla chorej osoby. Tym razem chodzi o Monikę Skrzyńską, która ma cukrzycę. Z myślą o niej 1 maja odbędzie się turniej sportów walki.


Na początku myśleli o tym, żeby zorganizować zwykły turniej dla niewielkiej liczby zawodników. Potem wpadli na pomysł, żeby z pokazu zrobić imprezę charytatywną. To nie pierwsza tego typu inicjatywa młodych żaran. Dawid Polok prezes Żarskiego Klubu Sportów Walki ma nadzieję, że odzew będzie spory.

Jesienią ubiegłego roku on i jego koledzy zorganizowali koncert na rzecz Oliwki Krzyśków, której rodzice potrzebowali pieniędzy na operację dziewczynki. Udało się zebrać kilka tysięcy złotych.

Powalczą dzieciaki

- Zaprosiliśmy zawodników z klubów z całego województwa. Będzie brazylijskie jujitsu, tajski boks, karate. Zaplanowaliśmy pokazy, a także turniej dzieci - opowiada D. Polok. - Liczymy na obecność rodziców, wszystkich zainteresowanych sportem i tych, którzy zechcą pomóc chorej osobie.

- Do tej pory nie organizowałem turnieju sportowego, pracowałem tylko przy koncercie dla Oliwki - mówi Marcin Burakiewcz, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach i współorganizator imprezy. - Turniej miał odbyć się dopiero w przyszłym miesiącu, ale nie na taką skalę. Kiedy dowiedzieliśmy się o problemie pani Moniki zdecydowaliśmy się jej pomóc. Cieszy nas fakt, że możemy to zrobić.

Dziękuję wam!

Monika Skrzyńska jest chora na cukrzycę. Bardzo silną. Aby żyć, normalnie funkcjonować, musi mieć specjalną pompę insulinową, które kosztuje 17 tys. złotych.

- Liczy się każda złotówka - mówi żaranka. - Kiedy dowiedziałam się, że chłopcy organizują dla mnie turniej byłam w szoku. Nie sądziłam, że młodzi ludzie są w stanie tak się poświęcić. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy człowiek przechodzi najczęściej obojętnie obok cierpiącego. Ich pomoc jest na wagę złota i bardzo im za to dziękuję!

Turniej odbędzie się 1 maja o godz. 10.30 w sali SP - 3. Wstęp - 8 złotych. Organizatorzy liczą na pomoc sponsorów. Do tej pory udało się znaleźć kilka firm, które zadeklarowały wsparcie inicjatywy. Jak pomóc? Na pewno przychodząc na turniej, kupując bilet. Więcej szczegółów u M. Burakiewicza pod nr tel. 0 603 360 596.