Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama? jak co roku od sześciu lat organizuje bardzo uroczyste zakończenie roku treningowego, które jest podsumowaniem pracy i sukcesów, nagrodzeniem najlepszych członków Klubu oraz integrowaniem wszystkich sekcji Klubu.

27 grudnia ponad 70 osób z Jasienia, Nowogrodu Bobrzańskiego, Cottbus, Zielonej Góry, Żar i Lubska świętowało i bawiło się w Lubskim ?Wenusie? do białego rana. Przed rozpoczęciem wspólnej zabawy wyróżnieni za swoją bardzo owocną pracę na rzecz klubu instruktorzy sensei Marek Błaszków, sensei Zbigniew Tomiałowicz i sempai Rafał Krzywokulski oraz sensei Andrzej Tomiałowicz wręczyli nagrody najlepszym zawodnikom oraz podsumowali 2008 rok.


W tym roku LKSK ?Oyama? odniósł wiele sukcesów sportowych i organizacyjnych w Polsce i w Niemczech. Reprezentanci klubu zdobyli w sumie 139 medali. 44 złote, 51 srebrnych i 44 brązowe, w tym w mistrzostwach Polski 9 medali i aż 72 w turniejach niemieckich. Klub z 16-stu pokazów 4 zrobił w Niemczech, zajął II miejsce w bardzo prestiżowym II Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Walki, gdzie był oficjalnym reprezentantem polskiego Oyama Karate w gronie ponad 20 grup pokazowych różnych styli, które do warszawskiego Torwaru przyjechały m.in. z siedmiu krajów. Przez media lubska grupa została uznana za jedną z najlepszych i najbardziej profesjonalnych grup pokazowych tego festiwalu.

Klub zorganizował cztery duże turnieje karate, po raz trzeci turniej streetball`a oraz był współorganizatorem I Lubskiego Maratonu. XVI letni obóz zgromadził nad morzem 139 uczestników w dwóch osobnych turnusach dla dzieci i młodzieży, w którym uczestniczyła także 10-cio osobowa reprezentacja karateków z Niemiec. Ponad 50-ciu reprezentantów klubu przebywało na jesiennym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Pięciu kolejnych członków klubu zdobyło uprawnienia dyplomowanego instruktora sportu. Dokładne przedstawienie działalności klubu prezes klubu pan Andrzej Tomiałowicz zawarł w ponad godzinnym filmie zatytułowanym ?Karateka karatekom 3?. Humorystycznie i satyrycznie przedstawiona roczna historia klubu spotkała się z wielkimi brawami zgromadzonych gości. Współtwórcą ostatniej części filmu był Paweł Pala.

Nagrodzeni:

W kat. promocja Oyama Karate w Polsce i Niemczech - grupa pokazowa LKSK ?Oyama? w składzie Anna Szul, Karolina Pardej, Rafał Krzywokulski, Tomasz Częścik, Piotr Poniedziałek, Paweł Pala, Łukasz Bazylewicz, Mateusz Łanda, Radosław Bandziak, Dawid Gerstel i szef grupy Andrzej Tomiałowicz.


W kat. Najlepszy Zawodnik Knockdown Karate: Tomasz Krysiak

W kat. Przyjaciel Oyama Karate:
Piotr Firlej Zielonogórski Klub Brazylijskiego Ju Jiutsu ?Cyklon?
Chriesti Herold i Carsten Augsten Doitsu-Budo Kwai Cottbus
Jacek i Magdalena Korszun firma Calesa Sp. z o.o. Lubsko
Żaneta Radzion tłumacz języka niemieckiego

Zarząd Klubu dziękuję także Urzędowi Miasta i Gminy Lubsko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pani Elżbiecie Haściło, panu Tomaszowi Apanowiczowi, panom Bogdanowi i Jerzemu Halczukom za pomoc, wsparcie i zrozumienie potrzeb lubskich karateków.

Rada klubowych instruktorów była pomysłodawcą całorocznego prestiżowego rankingu zawodników, którzy startują w turniejach, uczestniczą w pokazach sztuk walki i życiu społecznym klubu. Nazwali go Najlepszy Wojownik Roku. W rankingu sklasyfikowano prawie 50 zawodników klubu. Niekwestionowanymi liderami tego rankingu było czterech zawodników, którzy wyprzedzili pozostałych o przeszło 80 pkt. IV miejsce zajął Dawid Gerstel zdobywając 156 pkt. III miejsce przypadło Radosławowi Bandziakowi, który uzyskał 158 pkt. II miejce zdobywając 162 pkt. zajął Mateusz Łanda. Tytuł Najlepszego Wojownika Roku 2008 uzyskując 198 pkt. zdobył Tomasz Częścik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych, instruktor spotru oraz student matematyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.