DSC05500W Żaganiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w kata i kobudo. W tej imprezie klub wystawił liczną reprezentację, która walczyła o prestiż i okazałe trofea. Świetnie spisali się seniorzy, którzy w konkurencjach kata (wolny układ technik) oraz kobudo (formy z bronią) zajęli całe podium! Podwójnym mistrzem województwa został Radosław Bandziak, a Mateusz Łanda, Dawid Gerstel i Łukasz Bazylewicz podzieli się resztą medali pokonując silną konkurencję z innych klubów.

W tej samej imprezie udział wzięły również   dzieci, III miejsce  w kategorii do lat 9 zajęła Wiktoria Błaszków, a miejsce II w kobudo do lat 12 zajął Emil Rapacz. Reszta młodych podopiecznych przegrała minimalnie pojedynki o wejście do półfinałów. Warto dodać, że na zawodach zjawiły się reprezentacje z takich miast jak Poznań, Koszalin, Brzeszcze, Olkusz, Łódź, Bieniów i gospodarz imprezy ? Żagań. Zawody te były również przetarciem przed Mistrzostwami Polski w Kata i Kobudo, które odbędą się w Olkuszu pod koniec marca, zjawią się tam również lubscy zawodnicy.

Głównym sponsorem klubu była lubska firma Calesa Spółka z o.o. i pan Jacek Korszun.