Medalisci_PP_w_Andrychowie

W dniach 19 i 20 listopada reprezentacja Lubskiego Klubu Sportowego Oyama Karate składająca się dziesięciorga zawodników przez dwa dni walczyła także w Pucharze Polski, w którym wystartowało ponad 270 zawodników z 40 ośrodków Oyama Karate, 2 klubów Kyokushin-Tezuka Group i 1 ośrodka Kyokushin-Matsushima.

Jedne z najpiękniejszych walk stoczyli Tomasz Częścik i Dawid Gerstel. Ten ostatni debiutował w bardzo silnej kategorii seniorów. Dawid jako ?dwutygodniowy? osiemnastolatek jak burza przechodził poszczególne swoje walki. Uległ na punkty dopiero w walce finałowej bardzo doświadczonemu zawodnikowi. Bardzo dobrze spisał się także inny nasz debiutant Maciej Kudła który w kat. +90 kg zdobył srebrny medal.

Brązowe medale zdobyli: Kaczan Wojciech, Łukasz Bazylewicz, Radosław Bandziak i Damian Nowaczyński. Wicemistrzami zostali: Dawid Gerstel i Maciej Kudła. W zawodach wystartowali również: Mateusz Łanda, Anna Szul oraz Bartosz Rzepkowski, którzy po bardzo dobrych walkach zakończyli swój udział w zawodach na miejscach 4-8.

Jeden z naszych reprezentantów Mateusz Łanda wystartował w osobnym konkursie temashiwari (łamanie calowych desek o wymiarach 30x25 cm ? jeden cal to 2,54 cm). W gronie 11 zawodników lekki Mateusz (68kg) czuł się jak młodszy brat, ponieważ najcięższy zawodnik ważył ponad 100 kg. Niezrażony Mateusz ustanowił swój życiowy rekord, ostatecznie złamał 4 calowe deski i to był czwarty wynik tego konkursu. Proszę sobie wyobrazić ponad 10 cm litego drewna, które kantem dłoni złamał Mateusz. Konkurencję wygrał reprezentant gospodarzy (z zawodu kamieniarz).

_MG_1264

 

Lubskie Oyama Karate oprócz kilku medali miało jeszcze jeden ważny akcent na tych prestiżowych zawodach. W czasie uroczystości otwarcia Pucharu Polski lubska grupa pokazowa pod kierownictwem sensei Andrzeja Tomiałowicza 4 dan wykonała jak to później opisał burmistrz Andrychowa efektowny i dynamiczny pokaz sztuk walki poparty efektami laserów, światła i dymu.

Obowiązki kierownika drużyny i sędziego pełnił sensei Zbigniew Tomiałowicz 2 dan. Zarząd klubu za pomoc organizacyjną bardzo dziękuje pani Beacie Rzepkowskiej i panu Rafałowi Krzywokulskiemu. Wielkie podziękowania należą się głównemu sponsorowi klubu lubskiej firmie Calesa Sp. z o.o. z panem Jackiem Korszun na czele.

Poprawiony ( poniedziałek, 26 grudnia 2011 10:39 )