Lubuskie Centrum Oyama Karate - Gala WalkW Lubsku odbyła się I Gala Sztuk i Sportów Walki "Bitwa o Lubsko". Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej gali był Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?, który tą imprezą uczcił 30-lecie swojego istnienia. Współorganizatorami był Urząd Miasta i Gminy Lubsko  oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubsku. 

Ideą tej imprezy było pokazanie szerokiej publiczności, a lubska hala sportowa w dniu gali była wypełniona po brzegi wspaniale kibicującą publicznością, istoty walki w poszczególnych stylach walki pełno kontaktowej. Lubsko, choć jest mały miastem to ma już wieloletnie tradycje w sztukach walki. Od kilkunastu lat działa klub Ju-Jitsu, który w swoich szeregach ma medalistów mistrzostw Polski i Europy. Od 30 lat istnieje LKS Karate "Oyama", którego zawodnicy rokrocznie zdobywają mistrzostwa Polski, Europy i zdobyte w 2009 roku w USA wicemistrzostwo Świata. Od dwóch lat rozpoczął działalność klub zapasów i już jego zawodnicy odnoszą pierwsze sukcesy. Zebranie takich zawodników w jednej gali było konsekwencją tych sukcesów. Lubsko potrafi walczyć.

 

Galę otworzył sensei Andrzej Tomiałowicz 4 Dan wspólnie z burmistrzem Lubska panem Bogdanem Bakalarzem i dyrektorem OSiR Lubsko panem Januszem Dudojciem. Następnie głos zabrał starosta Powiatu Żarskiego pan Marek Cieślak. Pan Andrzej Tomiałowicz wraz z Markiem Błaszków i Zbigniewem Tomiałowicz głównymi trenerami klubu przedstawił w skrócie historię klubu karate w Lubsku. Poinformował publiczność, że główne obchody rocznicowe odbędą się na gali sportu podsumowującej 2011 rok. Przed pierwszym pojedynkiem pan Mariusz Ossowski wygłosił apel do mieszkańców Lubska o pomoc w rehabilitacji swojego wspaniałego zawodnika Mateusza Kindrat który dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi. Apel już poparli lubscy adepci sztuk walki.

W pięknie przygotowanej (wiele osób bywałych na różnych gala stwierdziło, że scenografia gali stała na najwyższym profesjonalnym poziomie) hali, na profesjonalnym ringu dostarczonym przez jeleniogórską firmę Dragon Sport, w trzynastu pojedynkach spotkali się przedstawiciele kilku wiodących sztuk i sportów walki pełno kontaktowej. Zawodnicy MMA, Oyama Karate, Zapasów, Boksu, Muay Thai, Brazylijskiego Ju Jitsu i K-1 reprezentowali takie miasta jak: Wałbrzych (Fight Club Warrions), Żagań (Wojskowy Klub Sportowy ?Sobieski?), Żary (Żarski Klub Sportów Walki) i (Miejski Klub Sportowy ?Agros?), Jelenią Górę (Jeleniogórski Klub Oyama Karate i Muaythai), Sulechów (Cyklon Gold Team), Zieloną Górę (Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?) i (Cyklon Gold Team) oraz Lubsko (Lubski Klub Sportowy Karate ?Oyama?), (Stowarzyszenie Ju Jitsu Kobudo) i (Uczniowski Klub Sportowy przy ZST).

Już sam plakat przyszłej gali przygotowany przez braci Piotra i Wojtka Kaczan wprowadzał atmosferę czekających widzów emocji. Były światła, muzyka, elegancko prezentowane przez panią Klaudię Smolewską numery poszczególnych rund a główny prowadzący Łukasz ?Bazyl? Bazylewicz w profesjonalny sposób i ze znajomością specyfiki sztuk walki, który obecnie jest wicemistrzem Polski Oyama Karate seniorów wprowadzał widownię w arkana poszczególnych sztuk walki i ich reprezentantów na ringu. Poszczególne pojedynki prowadziła międzynarodowa obsada sędziowska. Funkcje sędziów ringowych pełnili: Christina Herold (Cottbus ? Niemcy), Rafał Majda (Jelenia Góra), Krzysztof Grajek (Wałbrzych), Piotr Firlej (Zielona Góra), Zbigniew Tomiałowicz i Marek Błaszków (obaj Lubsko). Należy wrócić jeszcze do publiczności, która zachowywała się wspaniale i kibicowała nie tylko lubskim zawodnikom. Najwięcej aplauzu od publiczności otrzymali zawodni którzy dostarczyli najwięcej pozytywnych emocji. Mateusz Łanda za pełną serca walkę, Beata Duczmal za nieustępliwość i Paweł Szaja za najszybszy nokaut ? wszyscy z Lubska oraz bardzo sympatyczny zawodnik z Zielonej Góry Maciej Kudła, posiadacz uczniowskiego zielonego pasa, który w bardzo bojowym stylu pokonał po dogrywce posiadacza mistrzowskiego pasa i Nowaczyński Damian również z Zielonej Góry. Wspaniałe puchary i efektowne nagrody rzeczowe dopełniły całą galę. Wielkie podziękowania należą się przyjaciołom Oyama Karate, których pomoc finansowa pozwoliła na tak profesjonalną oprawę tej gali. Głównymi sponsorami gali byli: Calesa Sp. z o.o. Lubsko (Jacek Korszun), PW Czarneccy Sp. J. (Piotr Czarnecki), Stowarzyszenie Forum Samorządowego Miasta i Gminy Lubsko (Krzysztof Czerniawski), PHU Jubo ? Trans Jasień (Jerzy i Bogdan Halczuk), Dragon Sport ? Jelenia Góra (Łukasz Zieliński) "Piekło" PPHU Lubsko - Krzysztof Piekło. Sponsorzy, którzy również przyczynili się do sukcesu gali to: Maxfps ? Sklep Komputerowy ? Legnica (Grzegorz Żurakowski), Skleb Saba ? Lubsko (Jagoda Gotlib), Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Szkoły ?Nasza Buda? (Anna Wojnarowska), Drukarnia Dechnik (Adam i Barbara Dechnik), PZU S.A. Żary (Małgorzata Delijewska), PW Joker z Jasienia (Robert Jakubiak) , Adrian Oryszewski oraz Sklep Alex (Bogumiła Mickiewicz-Fluder). LKS Karate ?Oyama? za pomoc przy organizacji gali składa również bardzo serdeczne podziękowania Lubskiemu Domowi Kultury, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych oraz klasie I Ti tejże szkoły.

Zwycięzcami w swoich pojedynkach zostali:

1. Bartosz Dorosz (Żary)                        Zapasy
2. Jakub Dereń (Wałbrzych)                    K1
3. Michał Rechemberg (Zielona Góra)      MMA
4. Beata Bukofaj (Jelenia Góra)              Oyama Karate
5. Radosław Mielczarek (Zielona Góra)    Brazylijskie Ju Jitsu
6. Plich Rafał (Wałbrzych)                      Muay Thai
7. Maciej Kudła (Zielona Góra)               Oyama Karate
8. Rogowski Krzysztof (Wałbrzych)         Muay Thai
9. Michał Poczyński (Jelenia Góra)          Oyama Karate
10. Adrian Drosik (Lubsko)                    Boks (przez walkower)
11. Maciej Zembik (Żary)                      Muay Thai
12. Brambor Krzysztof (Zielona Góra)     Brazylijskie Ju Jitsu
13. Sebastian Pawlikowski(Jelenia Góra) Oyama Karate
14. Paweł Szaja (Lubsko)                       MMA
15. Tomasz Krysiak (Lubsko)                  K-1 (przez walkower)

Tegoroczną ?Bitwę o Lubsko? wygrała Zielona Góra. Jednak już za rok zapraszamy na II Profesjonalną Galę Sztuk i Sportów Walki ? ?Bitwa o Lubsko ? Odwet?

LKSKO Lubski Klub Sportowy Karate Oyama LKSKO Lubski Klub Sportowy Karate Oyama LKSKO Lubski Klub Sportowy Karate Oyama LKSKO Lubski Klub Sportowy Karate Oyama LKSKO Lubski Klub Sportowy Karate Oyama LKSKO Lubski Klub Sportowy Karate Oyama