Liga Lubuskie Centrum Oyama KarateDrugi mecz Ligii odbył się tym razem w Bieniowie a gospodarzem był Uczniowski Klub Sportowy Karate ?Seiken?. W drugim meczu pojawili się nowi zawodnicy, i swój debiut mieli zawodnicy Thai-Kick-Boxingu. A o trafności pomysłu z powołaniem Ligii niech świadczy informacja, która dotarła do pomysłodawcy Ligii czyli Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama? o tym, że kilka następnych klubów z Polski chce dołączyć do Ligii.

Po raz kolejny w czasie meczu pojawiło się kilka walkowych ?perełek?. Zaczynając od najmłodszych na dużą pochwałę zasługuje zawodnik reprezentujący Lubsko Dawid Gerstel. Ten junior ważący 64 kg w jednym z pojedynków zmierzył się z cięższym o 20 kg zawodnikiem z Bieniowa Cezarym Kołodziejskim. W normalnych warunkach nie doszłoby do takiego pojedynku. Jednak Dawid Gerstel dwa miesiące wstecz został powołany do reprezentacji Polski na mające odbyć się w połowie maja w Estonii Mistrzostwa Europy Oyama Karate i razem z trenerem sensei Andrzejem Tomiałowiczem podjęli decyzję o tej próbie. Dawid, mimo młodego wieku (17 lat) bardzo dojrzale podszedł do tego pojedynku i od początku do końca panował na macie zwyciężając przed regulaminowym czasem. Jeśli chodzi o pojedynki, które skończyły się przed czasem to ich zwycięzcami zostali także: Maciej Kudła, Anna Szul, Damian Nowaczyński - wszyscy z Zielonej Góry, Beata Borowska, Mateusz Łanda i Wojciech Kaczan z Lubska. W bardzo ładnych pojedynkach pokazali się także thai-kick-bokserzy, Piotr Mroczkowski z Żagania po dogrywce wygrał z Kamilem Borowskim z Lubska i Tomasz Rodak z Lubska także w dogrywce wygrał z Konradem Chałko z Żagania. Na uznanie zasługuje ?leciutki?, ważący poniżej 50 kg Mateusz Pięta z Bieniowa, który nie mając zawodników w swojej kategorii zdecydował się walczyć z zawodnikami o kilkanaście kilogramów cięższymi. Jego odwaga i wola walki zjednała mu już wielu kibiców.

Sędziom maty w drugim meczu był sensei Marcin Borowski 2 Dan z Lubska, którego zawsze charakteryzowały jasne i sprawiedliwe decyzje.

Po drugim meczu na pierwsze miejsce wskoczyła Beata Borowska (nazwisko panieńskie Duczmal) z sumą punktów 31,5. Drugie miejsce należy do Tomasza Częścika (29 pkt.), trzecie miejsce to Mateusz Łanda (25 pkt.). Na czwartym miejscu jest Wojciech Kaczan (24 pkt.) wszyscy są z Lubska. Czołową piątkę zamyka zawodnik z Zielonej Góry Damian Nowaczyński (22 pkt.). Jeśli chodzi o miejsca miast to: V miejsce należy do Żagania (3,5 pkt.), IV miejsce Cottbus (4 pkt.), III miejsce zajmuje Bieniów (25 pkt.), wicemistrzem Ligii jest Zielona Góra (83,5 pkt.) a na prowadzeniu znajduje się Lubsko z sumą punktów 156. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie: http://oyama-karate.lubsko.pl/lubuska-liga-wyniki.html

Kolejny mecz odbędzie się w w czerwcu w Cottbus (Niemcy).