Rodzina Lubuskie Centrum Oyama Karate Początek kalendarzowego roku już tradycyjnie od 9 lat kojarzy się lubuskiej społeczności karateckiej i ich przyjaciołom z uroczystym podsumowaniem byłego roku, nagrodami i świetną zabawą. Nie inaczej było tym razem w lubskim ?WENUSIE?, do którego przybyli karatecy, przyjaciele Oyama Karate, rodzice i sponsorzy z Zielonej Góry, Żar, Jasienia, Nowogrodu Bobrzańskiego, Cottbus (Niemcy) i Lubska.

Otwarcie uroczystości i przywitania gości dokonali główni instruktorzy klubu sensei Marek Błaszków oraz Zbigniew i Andrzej Tomiałowiczowie. Szefowie Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama? przedstawili tegoroczne osiągnięcia sportowe, szkoleniowe i organizacyjne.

W roku 2010 zawodnicy klubu zdobyli 75 medali, w tym w mistrzostwach Polski 9 , turniejach międzynarodowych 35. W ogólnopolskim plebiscycie na najlepszego sportowca Oyama Karate znalazło się trzech naszych zawodników. Wyróżnienie w kat. juniorów otrzymał Radosław Bandziak, w kat. seniorów Tomasz Krysiak. Nagrodę specjalną za promowanie Oyama Karate w kraju i za granicą otrzymał Andrzej Tomiałowicz. Zawodnicy klubu wystartowani w 12 mistrzostwach i turniejach w Polsce i w Niemczech.

Zarząd Klubu podziękował za owocną współpracę Doitsu-Budo Kwai z Cottbus na czele z Christine Herold, Zielonogórskiemu Klubowi Sportowemu Brazylijskiego Ju Jitsu i panu Piotrowi Firlejowi, Żarskiemu Klubowi Sportów Walki kierowanemu przez Dawida Poloka Urzędowi Miasta i Gminy Lubsko i Jasień oraz Ukraińskiemu Instytutowi Ekonomicznemu w Dombasie i panu Juri Borysenko.

Przyznano tytuły: ?Przyjaciel Roku Oyama Karate - `2010?. W tym roku to wysokie wyróżnienie otrzymała pani Beata Rzepkowska z Żar oraz panowie Robert Tomiałowicz i Piotr Łanda z Lubska. Po raz kolejny taki tytuł otrzymała lubska firma Calesa Sp. z o.o. z panem Jackiem Korszun na czele. Takie tytuły otrzymują osoby, które bezpośrednio nie są członkami klubu, ale bardzo mocno wspierają jego działalność.

Dla osób, które są członkami klubu i dodatkowo bardzo wspierają działalność klubu przyznano wyróżnienia za szczególny wkład pracy w rozwój i działalność klubu w 2010 roku. Nagrody takie otrzymali: Mateusz Łanda, Tomasz Częścik, Piotr i Wojciech Kaczan, Dariusz Wojnarowski, Mirosław Kołodziej, Włodzimierz Kostek i Adrian Kuzmiczow.

Podsumowano także całoroczny plebiscyt na Wojownika Roku w kategorii seniorów i juniorów. W ciągu całego roku członkowie klubu zbierają punkty za wszystkie działania podejmowane w klubie. Taki Wojownik Roku Lubuskiego Centrum Oyama Karate - Lubskoplebiscyt przeprowadzany jest już od trzech lat. LKSK? Oyama? jest autorem tego pomysłu, który już ?kupiło? od nas kilka dużych klubów w Polsce i w Niemczech. Nie pierwszy raz lubski klub jest pomysłodawcom wzorcowych rozwiązań organizacyjnych wprowadzonych w ogólnopolskiej organizacji Oyama Karate. W plebiscycie  w kategorii juniorów ?Karate Kid? III miejsce zdobyła Natalia Bandiak ( 26 pkt), II miejsce przypadło Andrzejowi Błondek (33 pkt.). Zwyciężyła Agnieszka Jędrzejewska zdobywając 44 punkty. Wojownik Roku `2010 w kategorii seniorów ? w klubie tzw. ?stupunktowców?, czyli zawodników, którzy przekroczyli prestiżowy próg 100 punktów znaleźli się: V miejsce Wojciech Kaczan ( 119 pkt.), IV miejsce Dawid Gerstel (165 pkt.), III miejsce Tomasz Częścik (203 pkt.). Na II miejscu stanął Radosław Bandziak ( 230 pkt.). Wojownikiem Roku `2010 został Mateusz Łanda uzyskując 257 pkt.

Od października oficjalnie rozpoczęła swoją działalność sekcja Muay Thai prowadzona przez dyplomowanego instruktora sportu pana Dawida Poloka, który swoje umiejętności w tej sztuce walki zdobywał w samej Tajlandii. Kolejnym sukcesem jest zawiązanie grupy osób dojrzałych, które regularnie uczęszczają na treningi Oyama Karate i należą do bardzo zaangażowanych członków klubu. Tegoroczny międzynarodowy obóz w dwóch turnusach  zgromadził dzieci i młodzież z Ukrainy, Niemiec i Polski z kilku sztuk walki.

Szef LKSKO pan Andrzej Tomiałowicz podziękował za dotychczasową pracę  instruktorską w Nowogrodzie Bobrzańskim panu Rafałowi Krzywokulskiemu, który ze względów osobistych musiał zawiesić swoją aktywność w Oyama Karate i jak sam powiedział na uroczystości: ?nie mówię żegnajcie, mówię dowidzenia?. Nowym instruktorem prowadzącym został posiadacz czarnego pasa i utytułowany zawodnik sensei Tomasz Częścik 1 dan. Tomek wraz z Jakubem Królem, Arturem Zelisko i Andrzejem Tomiałowiczem w tym roku zdawali przed żyjącą legendą kontatkowego karate Sochu Shigeru Oyamą 10 dan egzamin mistrzowski. Pierwsi trzej po świetnym egzaminie uzyskali stopień 1 dan. Natomiast Andrzej uzyskał kolejny stopień mistrzowski 4 dan.

Z rąk szefa klubu ogromne podziękowania za zaangażowanie w działalność klubu otrzymali główni instruktorzy klubu: sensei Marek Błaszków i Zbigniew Tomiałowicz.

Jubileusz 15 ? lecia uprawiania sztuk walki obchodziło dwóch członków klubu. Dawid Polok i Rafał Krzywokulski otrzymali z tej okazji pamiątkowe dyplomy. Swój jubileusz 10?lecia obchodziła również zielonogórska sekcja Oyama Karate prowadzona przez sensei Andrzeja Tomiałowicza.

Korzystając z uroczystości szef Zielonogórskiego Klubu Sportowego Brazylijskiego Ju Jitsu pan Piotr Firlej wręczył uroczyste podziękowania za całoroczną współpracę m.in. dla Lubskiego Klubu Sportowego Karate ?Oyama?.

W 2010 roku kolejnych dwóch naszych karateków stanęło na ślubnym kobiercu. Sensei Zbigniew Tomiałowicz Karate Oyama Lubsko - ślub sensei Zbigniew Tomiałowiczpoślubił Agnieszkę Wojtkowiak a Łukasz ?Bazyl? Bazylewicz poślubił Dominikę Łyczko. Na obu ślubach oczywiście w tradycyjnych strojach karate pojawili się karatecy, złożyli życzenia i wręczyli klubową pamiątkę co zawsze u ?Tych twardzieli? i ich najbliższej rodziny wywołuje wielkie wzruszenie.

Pełne zaskoczenie było widać na twarzy szefa klubu Andrzeja Tomiałowicza jak na środek sali wyszła grupa starszych karateków i wręczyła mu własnoręcznie zrobioną pamiątkę, na której przedstawiona została historia studiowania przez niego sztuk walki a na odwrocie widniały podpisy jego zawodników. To piękny gest.

Część oficjalną zakończył już tradycyjnie ponad godzinny film ?Karateka karatekom 5?, który przeplatając poważne wątki z satyrycznym spojrzeniem pokazał cały rok 2010 w jednym filmowym dokumencie. Ogromne brawa po  projekcji były najlepszą nagrodą dla autorów Andrzeja Tomiałowicza i Wojciecha Kaczana, tego zawsze oczekiwanego materiału.

Gdy zabawa taneczna kierowana przez DJ`a ROBO Robera Rogalika rozkręciła się na dobre na środek sali wyszła najlepsza grupa pokazowa Oyama Karate 2010 roku i przy ogromnym aplauzie wykonała swój najnowszy show ?Secret Box?.

A kropkę nad ?i? postawił 52-letni karateka Włodzimierz Kostek, który w 2010 roku po latach nieobecności przyjechał z Australii do Lubska i rozpoczął wraz z synem regularne treningi z lubskimi karatekami następującą wypowiedziom: ?30 lat mieszkałem w Australii, 10 lat trenowałem tam sztuki walki, ale powiem jedno, to, co wy tutaj w naszym klubie tworzycie jest wielkie, tam nie ma czegoś takiego, a widziałem wiele. Powinni się tego, od was uczyć?.

Dodam tylko jedno ? to zaangażowani ludzie tworzą wizerunek klubu ? wszystkim Wam składam karateckie, OSU!

P.s. LKSK ?Oyama? w 2011 roku wchodzi w 30-sto lecie swojej działalności.

 

Andrzej Tomiałowicz