pliki/zdjecia/pplask/pplask_m.jpg20.11.2010r w Łasku koło Łodzi odbył się Puchar Polski juniorów i seniorów w konkurencji semi-knockdown, oczywiście nie mogło zabraknąć tam naszych zawodników. Z naszego klubu pojechała bardzo mocna ekipa licząca siedem osób plus oczywiście kierownik ekipy, trener, sędzia i kierowca w jednej osobie czyli Sensei Andrzej Tomiałowicz 4 Dan.

W naszej kadrze znaleźli się obyci już z wielkimi imprezami zawodnicy, ale mieliśmy także dwoje debiutantów. Anna Szul i Damian "Robak" Nowaczyński postawili swoje pierwsze kroki na tak prestiżowej imprezie. Wśród pozostałych naszych zawodników nie zabrakło także ubiegłorocznych medalistów Dawida "Cyborga" Gerstela, Wojciecha "Wojtasa" Kaczana oraz seniorów Łukasza "Bazyla" Bazylewicza, Radosława "Bandziora" Bandziaka i Mateusza "Łandziora" Łandy.

Praktycznie na imprezie stawiliśmy się już w przeddzień zawodów. Około godziny 19.00 stawiliśmy się na oficjalnym ważeniu oraz rejestracji zawodników, wszystko poszło bardzo sprawnie i ważenie przeszliśmy bez szwanku, wszyscy nasi zawodnicy profesjonalnie podeszli do sprawy i spokojnie zmieścili się w swoich wagach. Wieczorem obyliśmy się z halą, a po kolacji Sensei Andrzej motywował nas i dawał ostatnie cenne wskazówki.

Rano stawiliśmy się na hali, no i warto dodać, że oprócz nas jeszcze 180 zawodników z całej Polski. Turniej rozpoczęliśmy świetnie, bo do półfinałów wszyscy NASI przeszli jak burza mając naprawdę świetne pojedynki. Doskonale zaprezentowała się Ania, która praktycznie zmiotła z maty zawodniczkę z Wrocławia. Drugi debiutant- Robak świetnie rozpracował, i bezapelacyjnie pokonał zawodnika z Warszawy. Wojtas swoja pierwszą turniejową walkę skończył przed czasem powodując niezdolność do walki zawodnika Kyokushinu. Cyborg, no cóż On jest robotem:) i dosłownie zajechał swojego przeciwnika, tak to była dla niego dopiero rozgrzewka. Łandzior w ćwierćfinale po dogrywce uporał się z Krakusem, a Bandzior i Bazyl bez szwanku i gładko znaleźli się w półfinale. W półfinałach wszyscy nasi walczyli walecznie i widowiskowo obrotówki Dawida, napór Wojtka, twarde starcia Bazyla, trzymające w napięciu walki Robaka, Ani i Mateusza i konfrontacja Bandziora z "danowcem" elektryzowały trybuny. Dawid i Wojtas pokazali swój kunszt. Wojtek wsadził swojemu przeciwnikowi świetną mawachę i wygrał przez wazarri, a nasz metalowy kolega zasmucił gospodarzy gromiąc ich zawodnika:). Reszcie naszych zabrakło praktycznie trochę szczęścia. Radek pokazał jak walczyć z senseiem i pechowo przegrał, ale mistrz z Radomia odczuł dosyć boleśnie tę walkę. Łandzior uległ doświadczonemu zawodnikowi z Oświęcimia, a zielonogórska dwójka i nasz Lubski Przylepianin:) polegli po dogrywkach, zabrakło naprawdę niewiele. Pojedynki o trzecie miejsce zwycięsko przeszedł Robak, Ania i Bazyl przegrali z dużo wyższymi i cięższymi od siebie zawodnikami. Na uwagę zasługuję fakt iż w małym finale kat. - 70 kg spotkali się przyjaciele z naszego klubu, publiczność mogła po raz pierwszy w historii zobaczyć pojedynek Bandziora z Łandziorem(i to nie były pokazy:P) Po twardej walce przez ippon zwyciężył Radek, pięknym lockikiem kończąc walkę z odczuwającym trudy turnieju kompanem z drużyny. Finał to popisy naszych juniorów, pan Kaczan po wspaniałej walce niejednogłośnie uległ wielokrotnemu mistrzowi Polski, a Dawid we wspaniałym stylu wrócił na szczyt zwyciężając bez dyskusji. A teraz uwaga! Dawid Gerstel przez skład sędziowski został uznany najlepszym zawodnikiem Pucharu Polski w kat. junior! Jest po Senseiu Tomku Krysiaku drugim zawodnikiem naszego klubu który dokonał takiego wyczynu na zawodach rangi ogólnopolskiej. Gratulacje! Dla wszystkich wielkie brawa bo pokazaliście klasę! i udowadniamy ponownie, że L.K.S.K.O to wielki klub, OSU!

Na koniec jeszcze ostateczne wyniki naszych zawodników:

Dawid Gerstel - I miejsce w kat. junior starszy -65 kg, Tytuł NAJLEPSZEGO juniora Pucharu Polski

Wojciech Kaczan - II miejsce w kat. junior starszy -60 kg

Radosław Bandziak - III miejsce w kat. senior od 2 kyu -70 kg

Damian Nowaczyński - III miejsce w kat. senior do 3 kyu -80 kg

Anna Szul - IV miejsce w kat. seniorka(waga nieważna:P)

Łukasz Bazylewicz - IV miejsce w kat. senior od 2 kyu -80 kg

Mateusz Łanda - IV miejsce w kat. senior od 2 kyu - 70 kg

Aha i jeszcze jedno... "Wielkie podziękowania należą się naszym mistrzom, senseiowie to dzięki wam osiągnęliśmy to wszystko! OSU!